E-Ticarette satış taktik ve teknikleri nelerdir?

E-Ticarette satış taktik ve teknikleri nelerdir?

E-ticarette satış taktik ve tekniklerini günde binlerce kişi öğrenmek istemektedir. E-ticaret sitenizi yeni kurmuş olabilirsiniz, ya da uzun yıllardır bu işi yapıyor da olabilirsiniz, fakat işinizi büyütmenin, markalaşmanın yolu kesinlikle ve mutlaka satışlarınızı artırmaktır. Satışlarınız artmadığı takdirde şirketiniz giderek küçülmeye başlar. Ve ne yazık ki, işletmelerin büyüme hızı gün geçtikçe yavaşlar. Daha fazla sayıda müşteri elde etmek ve gelirinizi daha fazla artırmak için yeni yollar bulmakta sorun yaşıyorsanız, size bazı e-ticaret satış taktikleri ve teknik bilgiler verebiliriz..

İşte size e-ticaret sitenizde daha fazla satış yapmanız için satış taktik ve teknikleri;

*Sitenizin güvenli olduğuna dair simge gösterin: E ticaret siteniz güvensiz, kabataslak ya da basit görünüyorsa, kimse sizden alışveriş yapmak istemez ve satışlarınız düşük seviyede kalır. Yapmanız gereken en önemli işlerden biri, web sitenizin güvenli olduğundan emin olmaktır. Siber güvenlik günümüzde internetten alışveriş yapanlar için büyük bir endişe kaynağıdır. Son on yılda, tüketicilerin hemen hemen yarısından fazlası kredi kartı sahtekarlığı mağduru olmuştur. Müşterilerinin güvenliği çok önemlidir ve sitenizde gerekli ayarlamaları yapmanız gereklidir. 

*İndirim yapın: Bu çok basit bir yöntem gibi görünebilir, ancak birçok şirket maalesef indirim yapmıyor. Eğer bu yolu kullanırsanız yeni müşteriler elde edebilirsiniz. 

*Sitenizde en çok satan ürünlerinizi en başta sergileyin: Kullanıcılarınıza ve müşterilerinize insanların en çok neleri satın aldıklarını gösterin. Sitelerin ana sayfasında “en çok satanlar” kategorisini gösteren e-ticaret siteleri oldukça iyi sonuç elde etmektedir. Sitenizi ziyaret eden insanların çoğu ilk başta tam olarak ne aradığını bilmez. Eğer firmanız çok çeşitli ürünler satıyorsa, sitenizin kullanımı özellikle yeni bir müşteri için çok zor olabilir. Bu taktiği ürünleriniz arasında en yüksek kar marjına sahip ürünleri tanıtmak için de kullanabilirsiniz.

*Ödeme seçeneklerini geniş tutun: İnternet sitenizdeki ürün ve hizmetler için daha rahat ödeme yapmalarını sağlamak amacıyla insanlara farklı ödeme seçenekleri sunmalısınız. Tek çeşit ödeme yöntemi kullanırsanız bir çok müşteriyi kaybedebilir veya güvensiz gösterebilirsiniz. Kredi kartlarına ek olarak banka kartlarını kabul etme imkanınız olduğunu unutmayın. Ayrıca havale/eft yöntemlerini ve kapıda ödeme yöntemlerini de mutlaka ekleyin. Günümüzde artık kripto paralar bile çoğu firmada sıkça kullanılmaya başladı. Belki de artık Bitcoin veya diğer kripto paralarla ödeme seçeneği de ekleyebilirsiniz.

*Kendi bünyenizdeki mevcut müşterilerinize daha çok odaklanın: Firmalar büyümekte sorun yaşadıklarında, hemen mevcut müşterilerini unutup yeni müşteriler edinmeye çalışırlar. Bu maalesef günümüzde sıkça yapılan bir hatadır. Tüm çabanızı ve gücünüzü yeni müşteri edinmeye odaklamak yerine, potansiyelinizde bulunan mevcut müşterileri değerlendirme stratejinizi geliştirmelisiniz.

*Videolu tanıtımlar kullanın: Günümüzde tüketiciler videoları sever. Ürünleri canlı olarak izleyerek seçmek ister. Aslında, dünya genelindeki pazarlama uzmanlarının yarısından fazlası, videolu satışların diğer pazarlama tekniklerine kıyasla daha çok satışları artırdığını söylüyor. Video içeren internet siteleri, müşterilerin internet sitelerinde %90 daha fazla vakit geçirdiklerini gösteriyor. Buna ek olarak, video reklamları günümüzde oldukça etkilidir.

E-Ticarette Satış Taktikleri
E-Ticarette Satış Taktikleri

Bunlarda İlginizi Çekebilir...